Narzędzia

W tym dziale odnajdziesz narzędzia,1000093_10151532865217582_181398746_n które mogą ułatwić Ci samodzielną pracę rozwojową. 

Narzędzia w tym dziale są ćwiczeniami umysłu. Tak jak trener/ka personalny/a uczy Cię jak ćwiczyć swoje ciało, aby stawało się coraz bardziej wydajne, sprawne i zdrowe, tak ja przekazuję Ci w tym dziale techniki, które pozwalają trenować swój umysł i emocje.

Podobnie jak w przypadku treningu fizycznego – jesteśmy różni/e. Każdy/a z nas ma swoje ulubione ćwiczenia i aktywności,  ale też takie których nie lubi lub nie czuje. Podobnie będzie z treściami zaproponowanymi w tej zakładce – nie wszystkie ćwiczenia muszą Ci jednakowo pasować, nie wszystkie muszą Ci wyjść, nie wszystkie musisz zrobić. Ważne, abyś znalazł/a coś dla siebie i trenował/a się w sposób, który Tobie najbardziej odpowiada.

Aktywność fizyczna na początku jest trudna, nowe ćwiczenia – nieznane. Po początkowych treningach jesteśmy pełni/e nowych emocji i odczuć. Z jednej strony jest nam ciężko, mamy zakwasy, a z drugiej czujemy przypływ energii i dobrych emocji. Podobnie z ćwiczeniami zaproponowanymi tutaj. Początkowo mogą się wydawać trudne, dziwne, nieintuicyjne. Nasze myśli ciężkie do zebrania i uporządkowania. Mogą się w nas pojawić dawno nieodczuwane emocje i nieoczywiste przemyślenia. To naturalne. Trenujemy siebie w nowej aktywności, musimy być wobec siebie życzliwi/e i wyrozumiali/łe. Dobrą praktyką jest realizowanie zaprezentowanych w tym dziale narzędzi na kartce.

Warto także pamiętać, że im więcej czasu poświęcamy na ćwiczenie naszego ciała, tym lepiej zaczyna ono wyglądać i funkcjonować. Podobnie jest z treningiem umysłu: nie wystarczy zrobić jedno ćwiczenie raz i czekać, aż nasze życie zmieni się na lepsze. Im częściej będziemy stosować daną technikę, tym więcej efektów zaobserwujemy.

Zachęcam Cię do zapoznania się z narzędziami w tym dziale. Na początku przećwicz to, które intuicyjnie najbardziej Ci się spodoba.